Zajímavosti a nejčastější dotazy z novorozenecké, těhotenské a rodinné fotografie. 

  • 12. prosinec 2022
  • 1 minutu

BONUSOVÁ POZADÍ - neboli obrazová. K čemu slouží? 

Jedná se o graficobrázky, které slouží jako podklad pro následné propojení foto miminka + obrazové pozadí do jednoho celku, jedné fotografie. 

Jak jsme k tomu došli? Chtěli jsme pro vás, pro maminky něco navíc, něco zajímavého a snad až umělecky ztvárněného. Lidé z celého světa zkouší a experimentují s různými dekory, materiály a barvami, aby vzniklo něco zajímavého a neobvyklého jako podklad pro focení miminek.

Proto jsme pro vás vybrali celou paletu těch nejlepších kousků, abychom ji mohli nabídnout jako součást balíčku. Každé focení obsahuje jedno obrazové pozadí. Můžete si ho vybrat a ještě před samotným focením nám zašlete číslo konkrétního "Obrazového pozadí". My pak k němu vezmeme takové materiály, aby bylo možné miminko ideálně zakomponovat do vybraného obrázku. Dělá se to graficky, kdy vaše dítě vyfotíme a pak následně propojíme s podkladem, s dekorací = Obrazovým pozadím.

image

Pokud byste chtěli více takových pozadí, v rámci focení miminka, tak i to je po domluvě možné. Nedoporučujeme však více, jak 3-5 ks. Pro samotné dítě je také náročné neustálé přebalování a předělávání dekorů.

Pokud vás speciální "Obrazová pozadí" zaujala, budeme rádi, když nám napíšete. Pro nás je to motivace, abychom průběžně doplňovali další nové kousky. Hezký den a pohodové mateřství přejí Katka a Martin Adamcovi.

  • 1. ledna 2023
  • 1 minutu

Proč fotit miminka-novorozence ve dvou? 

Dva zvládnou více než jeden. Jejich práce, když je sehraná, tak dokáží dostat maximum z dané situace. Jsou momenty, zejména u novorozeneckého focení, kdy by to samotný člověk ani zvládnout nemohl. 

Jako manželé fotíme společně už patnáct let. Zkušenosti, zkušenosti a zase zkušenosti. Se změnou prostředí, interiéry, svícením, aranžováním dekorů u miminek, šatů u těhotenského focení a oblečení a jeho sladění u rodinné fotografie.

Já se soustředím spíše na tu technickou část, tj. světla, kompozice prostoru a zachycení lidí. Manželka pak více na stylizaci dekorů, ladění oblečení, retušování apod. Manželka vás podporuje a motivuje při těch chvilkách, ve kterých máte být zachycení co nejlépe. Já běhám kolem vás a snažím se zachytit to nejlepší, tj. hledám takový úhel, který vám bude co nejvíce lichotit.

Díky tomu, jsme schopni v krátkém okamžiku nafotit spoustu krásných fotografií. Neosvědčilo se nám, že bychom pár nebo rodinu tlačili do nějaké pózy. Postupujeme tak, že nejprve vybereme šaty a oblečení, poté vybereme vhodný prostor a nakonec sledujeme světlo a samozřejmě to, jak stojíte, jak se tváříte apod. Určitý postoj se v začátku volí, ale dále se pak pokračuje v rámci toho s lehkou improvizací a uvolněnými (přirozenými) pohyby focených osob. To jsou momenty, kdy se opravdu během minuty udělá třeba 30 snímků.

image

Rychlá práce dvou lidí se velmi vyplácí zejména u focení miminka a rodinné fotografie, kdy děti nevydrží příliš dlouhé focení. U focení miminka je to naprosto speciální záležitost. Tam ten druhý dítě uklidňuje, dolaďuje v průběhu dekorace, pomáhá rodičům se správným držením miminka a mnoho dalšího.

Budeme se těšit na společnou spolupráci. Hezký den přejí Martin a Katka Adamcovi

  • 12. prosinec 2022
  • 1 minutu

Proč fotit miminko do 14 dnů věku? 

Fotili jsme miminko i 3 týdenní, takže do jisté míry je to individuální. Každopádně, obecně platí, že čím dříve se miminko nafotí, tím lépe.  Důvodů je hned několik:

Novorozenci v této době obvykle hlouběji a déle spí, to nám umožňuje fotografovat i takové stylizace, které by jinak nebyly možné.

V této době miminka obvykle ještě nemají vyrůstající akné nebo jiné kožní problémy, které by mohly ovlivnit vzhled fotografie. Samozřejmě, vše je možné kompenzovat retuší.

Miminka v době do 14 dnů zvládají polohy, které se podobají pozicím, které děťátko zaujímalo ještě v děloze. Tyto polohy jsou pro děti přirozené a současně působí velmi esteticky. V pozdějším období je čím dál těžší, takových pozic dosáhnout. Dítě už se v nich necítí tak komfortně a často se pak rozkopává.

image

Garance kvality je tedy možná právě do 14 dnů od narození miminka, poté postupně klesá. Pamatujeme si, že jsme snad 2x podlehli prosbám maminek a vyfotili i měsíční dítě. Jedno se povedlo na výbornou, jen náročnost byla opravdu velká (navíc se jednalo o předčasně narozené miminko). Druhé miminko však nebylo možné vyfotit, nakonec se fotilo v náručí s rodiči.

Pokud to tedy ze zdravotních důvodů bude možné, pokuste se s námi naplánovat termín focení co nejdříve.
Hezký den přejí Martin a Katka Adamcovi

Ptejte se, rádi s vámi budeme spolupracovat. Martin a Katka

Email: info@foceni-novorozencu-olomouc.cz
Telefon: +420 731 509 429

Šternberk 78501

Snažíme se vždy odpovědět co nejdříve, obvykle do 24 hodin. Nechceme ve formuláři podmiňovat uvedení telefonu, jestli vám to nevadí, tak telefon prosím napište. Často to urychlí domluvu a zpracování zakázky. Děkujeme M+K