Postup domluvy na foto, případně video novorozence

Potvrzení termínu

Orientační termín, tj. v rámci 14 dnů. 

Po tom, co nám napíšete s žádostí o nafocení miminka (ideálně prosím napiště telefon, obec a předběžný termín porodu). Tak vám potvrdíme možnost focení.

Zaplacení zálohy

1000 Kč, poté s vámi napevno počítáme

Záloha je 1000 Kč na předběžný termín. Samozřejmě, konkrétní den se pak domlouvá až po porodu. Předběžně se domlouváme na stylu focení: Přirozené v prostředí domova nebo ateliérové. K ateliérovému pak patří: košíčky či napnutá látka.

Přirozené foto, ateliér či kombinace? 

Ateliér či foto v rámci domova? Možná je i kombinace... 

Možné i telefonicky se domluvit, který styl budete chtít. První si volíte, zda focení striktně ateliérové či přirozené s přiznaným pokojem nebo kombinaci obojího.

Výběr košíčky, nebo napnutá látka

Košíčky vyžadují jiný styl, než napnutá látka. Proto se volí...

Zde se rozhodnete, zda se vám líbí více minimalistické provedení fotografií na napnuté látce, případně více zdobný a pestrý styl košíčků. 

Výběr ateliérového plátna, konkrétního košíčku, barevnosti

Volíte si číslo plátna, číslo košíku, barevnost. U napnuté látky se košíček nevybírá.

Plátna jsou očíslovaná, košíčky také. Stačí zaslat příslušná čísla. Barevnost volíte takovou, která se vám líbí. Z barvy budeme vycházet a k ní pak přidáme barvy doplňkové.

Porod

Zašlete nám prosím tu radostnou zprávu, že se miminko narodilo.

Až je to pro vás možné (cca do 2 dnů) nám zašlete informaci formou SMS o tom, že se miminko narodilo. My následně plánujeme konkrétní  den a hodinu focení.

Těsně před focením

Potvrzení si termínu focení, dořešení detailů.

DŮLEŽITÉ: Pokud by miminko bylo nemocné, nebo celou noc nezvykle plakalo, určitě nám volejte nebo napište SMS. Termín by se v případě potřeby přesunul. Nachystejte si prosím oblečení, ve kterém se budete fotit. Mělo by ladit s vybraným barevným stylem. Oblečení je vhodné v jemných pastelových barvách, hladké nebo s decentním vzorkem. Pokud si nachystáte více kusů, pomůžeme vám s výběrem na místě. PROSTOR PRO FOCENÍ: Ideální je volné místo 3x4m.

Focení na místě

Dle časového rozsahu v ceníku 

Čas je počítám včetně složení a rozložení ateliéru, čekání na vhodnou chvíli, kdy je možné fotit miminko apod. Tatínek je obvykle focený tak hodinu po našem příjezdu. Začíná se focením s miminkem, poté s rodiči a rodinou. Pokud je miminko velmi neklidné, začínáme focením s rodiči. 

Doplatek

Obvykle po focení.

Až je to pro vás možné (cca do 2 dnů) nám zašlete informaci formou SMS o tom, že se miminko narodilo. My následně plánujeme konkrétní  den a hodinu focení.

Předání fotografií

Dle ceníku a domluvy 

Zasíláme v digitální podobě v plné velikosti a kvalitě digitální přes úložnu. Zasíláme všechny povedené fotografie + retuše + bonus (obrazové prostředí). Obvyklý termín je do 14 dnů, vy pak vyberete fotky pro retuš a ty vám do týdne zpracujeme a zašleme opět v digitální podobě.

Postup domluvy na těhotenské foto či video.

Poznámka: Postup při focení rodinné fotografie je velmi podobný. Pro představu tedy níže uvádíme pouze postup těhotenského focení. 

1. Výběr foto či video, dále ATELIÉR nebo ATELIÉR + PŘIROZENÉ, případně EXTERIÉR. 

Domluví se, jaké focení, tj. na jakém místě. Dále zda foto nebo i video. Řeší se také, s kým budete fotit. Některé maminky chtějí jen své vlastní fotky, jiné rádi fotí s manželem, s dětmi apod. ATELIÉR - jedná se o mobilní variantu, tj. přijedeme přímo k vám. PŘIROZENÉ - focení ve vašem interiéru. EXTERIÉR - vybíráme po domluvě s vámi konkrétní místo. 

2. Stanovení předběžného termínu.

Obvykle se fotí v 7-8 měsíci těhotenství. Vybereme tedy konkrétní datum a hodinu focení. U exteriérového to bývá často ve večerních hodinách, ateliér se dá domluvit v různý čas. 

3. Výběr šatů, oblečení, případně doplňků.

Máme kolekci šatů různých barev. Šaty jsou primárně určené pro těhotenskou fotografii. Je možné využít i vašich šatů, doplňků apod. . Barevnost se volí dle vašeho vkusu a tak, aby ladila třeba i s oblečením dalších osob. Styl je na vkusu každého, obvykle vypadá velmi dobře vrstvení různých materiálů, jemné vzory a pastelové tlumené barvy. Důležité je sladění všech fotografovaných osob.

4. Potvrzení termínu a zaplacení zálohy 

Záloha se platí 1 tis. na účet. Pak s vámi již napevno počítáme. 

5. Nafocení a zpracování fotografií, případně videa

Předáváme obvykle do 14 dnů v základu upravené fotky v plné velikosti. Vy si pak z těchto vyberete dohodnutý počet snímků pro retuš a zašlete nám čísla fotografií. 

3. Předání zakázky

Předáváme všechny povedené fotografie + retuše.Tím je zakázka kompletně předána. 

Email: info@foceni-novorozencu-olomouc.cz
Telefon: +420 731 509 429

Šternberk 78501

Snažíme se vždy odpovědět co nejdříve, obvykle do 24 hodin. Nechceme ve formuláři podmiňovat uvedení telefonu, jestli vám to nevadí, tak telefon prosím napište. Často to urychlí domluvu a zpracování zakázky. Děkujeme M+K